Reklama

Markéta Šichtařová: Ziskuchtivé neziskovky. Svět se mění před očima

27.02.2017 (08:06)
  11767     36

Svět se mění před očima. Nic není, jak bývalo. Třeba minulý týden se manžel chtěl s dětmi po dlouhé době dívat na televizi s tím, že jim ukáže „pohádku pro dospělé“ Vinnetoua: divoký západ, střílečky, dobro vítězící nad zlem.

Jenomže asi po čtvrt hodině televizi zase znechuceně vypnul.

...

A pak se půl hodiny vztekal nad zhatěnými plány: Že prý nový Vinnetou není ani pohádkou, ani střílečkou s vtipnými scénami. Že jen ukazuje, jak krvelační a ziskuchtiví běloši ukradli zem rudochům. Černobíle vykresluje dělnické hnutí v Evropě a ničení přírody v Americe. Jistě, na dějiny se tak dá dívat. Jenomže pak už nejde o pohádku, nýbrž o zelenou a levicovou ideologii. Místo pohádky tu máme skrytou agitku.

A podobným přerodem prošlo v posledních letech nápadně velké množství kdysi zcela nepolitických a nevinných věcí. Jako třeba charita.

Charita kdysi vznikla, aby někomu NEZIŠTNĚ pomáhala. Prostě cítíte, že někdo pomoc potřebuje, a vy mu pomoci CHCETE. CHCETE dělat dobro. V poslední době se jaksi zdá, že těch, kteří chtějí dělat dobro, se urodil pytel. Říkají si neziskové či nevládní organizace. Až na to, že nezištné konání dobra se u nich kamsi vytratilo a funguje jen jako zástěrka k vykonávání lobbyingu a politiky. Z nezištnosti se stala honba za penězi.

Tím samozřejmě nechceme říct, že dnes už neexistuje pravá charita. A už vůbec ne, že není třeba. Jenomže protože je pravá nezisková charita házena do jednoho pytle se „ziskuchtivými neziskovkami“, je sakra těžké ji na první pohled odlišit.

A tak se stalo, že ziskuchtivé neziskovky nakonec začaly ubírat peníze skutečné a potřebné charitě. Těžko pak hledat peníze od dobrovolníků na skutečně neziskové provozování hospiců, na útulky pro psy, na občanské sdružení na záchranu jakési staré parní lokomotivy a další. Každého z nás div ne denně někdo při chůzi centrem města oslovuje, abychom přispěli na tohle a támhleto - a my se už stáváme i vůči skutečným srdcervoucím příběhům imunní, protože jsme vytrénovaní hledat za každou neziskovkou nějaký nekalý politický lobbying.

Takže nemluvme už dál o skutečné charitě, ta je naprosto v pořádku: To, co nám vadí, jsou falešné „ziskuchtivé neziskovky“. A jak je poznat? Jsou to především ony rádoby antidiskriminační a genderové organizace, které šíří nějakou ideologii. Zápal v šíření ideologie u nich převažuje nad činy typu péče o nemocné. Libují si třeba v ideologii o tom, že není rozdíl mezi mužem a ženou. Lobují za nesmysly typu, aby ve státních budovách nebyly mužské a ženské, ale pouze unisex toalety. Bojují za to, aby ženy místo plození nových životů, cizí životy braly v armádě. Milují multikulturní doktrínu, která podsouvá názor, že neexistují odlišnosti v národech.

Pokud by tyto „neziskovky“ jen žily z příspěvků jiných spřízněných stejně smýšlejících duší, nechť si dělají, co chtějí. Jenomže to, co nás na nich nejvíc trápí, je, že ačkoli je nikdo nevolil, zasahují do nejvyšších sfér politiky. Při ovlivňování volených politiků mají velmi dlouhá chapadla a úplně nejdelší je mají, když se natahují pro veřejné peníze.

Víte o tom, že vloni odteklo z českého státního rozpočtu do neziskovek 11,5 mld. Kč? Víte, že tolik nás nestála ani DESETINA VŠECH státních zaměstnanců? Mají snad tyto ohromné peníze něco společného s nezištností a s principem dobrovolné charity, kdy pomáhá jmenovitě ten, kdo cítí potřebu pomáhat? Nebo je to spíš neuvěřitelná díra ve veřejných financích VŠECH daňových poplatníků?

Jestliže se tedy ziskuchtivým neziskovkám daří tak úspěšně dojit veřejné rozpočty, začíná hned být jasné, proč jsou tolik vidět: Mají spoustu peněz jako ty nejlepší PR agentury. Jenže na rozdíl od veskrze nepříliš dobře veřejností přijímaných PR agentur mají skrze média obraz něčeho „svatého“, důvěryhodného a potřebného. Je snadné nadávat na klasického lobbyistu. Ale je těžké říct něco proti těmto „hodným, potřebným a váženým“ organizacím. A navíc si to málokdo troufne, protože hned bude označen za asociála, rasistu, xenofoba, sexistu, šovinistu, demagoga, populistu nebo nacionalistu. Velmi chytré! Se „ziskuchtivými neziskovkami“ je těžko bojovat, protože si staví neprůstřelný štít z naší ohleduplnosti, dobroty... a naivity.

Ziskuchtivé neziskovky se vlastně chovají podobně jako politická strana. Socialisté také chtějí dobro, stejně jako zelení, konzervativci a kdekdo další. Každý ho chce trochu jinak a volby jeho způsobu „dobra“ dají váhu hlasu. Jenomže naše ziskuchtivé neziskovky prosazují svou ideologii za peníze všech, aniž by volbami prošly. Ovšem ani ne tak pro ideologii samotnou, jako spíš s cílem podojit daňové poplatníky, a tím vytvořit umělá místa pro řadu lidí, kteří jsou jinak v soukromém sektoru sotva použitelní. Není se čemu divit, že mnoho politiků původně pracovalo právě v neziskovkách: Lidé z neziskovek mají často pocit, že peníze něco jako „rostou na stromech“ a vládnutí za veřejné peníze ostatním je ten nejlepší způsob živobytí.

Fascinující a úsměvné jsou některé projekty neziskovek typu „sexistické prasátečko“. Už osm let tento projekt vybírá nejsexističtější reklamu. Snad všechna česká média už o něm psala. Přitom ta „nejhorší“ reklama získala v hlasování tohoto projektu jen 559 hlasů. Opravdu jen taková hrstka lidí, a už se o tom píše? Neměli bychom pak psát článek o každém vlaku, který přijede do Berouna, protože pojme víc lidí? Umíte si představit osud politické strany, která by v parlamentních volbách získala 559 hlasů? Dostala by také veřejné peníze...? Příslušná neziskovka je ale dostává.

Přitom samotná myšlenka její ankety je nesmysl na entou (kde n>1). Zadavatel reklamy chce jen zaujmout. Dává tedy do reklamy to, co lidi zajímá. A lidi zajímá sex. Na sexu není nic špatného. Chlap, který se neohlédne za pěknou ženskou, je v menšině. A najednou tahle normálnost někomu vadí. A tak si založí organizaci krom jiného pro boj proti „sexistickým čuňatům“, co se otáčejí za kráskami. Píše se o tom v novinách, nové pracovní místo je vyrobené a veřejnost to navrch zaplatí. Geniální byznysplán. Ovšem kolik z nás by bylo ochotno sexistické prasátečko platit ze svého na rozdíl od skutečné charity, která třeba poskytuje drahé zdravotní pomůcky postiženým dětem, ale na veřejné peníze nedosáhne?

A není vlastně poněkud nemorální, aby si ziskuchtivá neziskovka myslela, že může být za veřejné peníze soudcem VŠECH a že ví, co je a co není dobře? Co je to vlastně za údajnou charitu, když jejími donory jsou ministerstva, Evropský sociální fond, Evropská komise, Jihomoravský kraj, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Magistrát města Brna a Nadace Open Society Fund?

Samostatnou kapitolou jsou pak neziskovky přišlé ze zahraniční. Kupříkladu tzv. norské fondy. Oficiálním důvodem jejich vzniku je, že prostřednictvím nich přispívají Island, Lichtenštejnsko a Norsko k posílení základních evropských hodnot jako demokracie, tolerance a právní stát. Je libo překlad? Znamená to, že Norsko & spol. si platí prosazování svých ideologických zájmů u nás. Je to prachobyčejný lobbying na mezinárodní úrovni, placené šíření jejich kulturního vlivu a vnímání světa.

Norové se přitom zajímají obzvláště o genderová a rovnostářská témata a juvenilní justici (tedy tu část práva, která řeší nezletilé děti). Právě tady vykazují abnormální lobbyistickou snahu implementovat do právních řádů cizích zemí svou doktrínu, že dítě patří státu, ne rodičům. Že stát ví lépe než rodič, co je pro dítě nejlepší. Přitom právě Norsko je mezinárodně nechvalně proslulé svou sociální službou Barnevernet, která se dopouští na dětech za nečinnosti a přihlížení státu jednoho přehmatu za druhým. Nicméně protože česká ministerstva a zejména MPSV jsou z norských peněz nadšené, jdou jim na ruku a norské vidění světa ochotně šíří.

Takový svět se nám hrubě nelíbí. Odmítáme, aby nám někdo nikým nevolený sestavoval povolené a zakázané weby, diktoval za úplatek, komu patří naše děti, nebo kriminalizoval sexualitu. Vraťme neziskovkám původní význam a úlohu v charitě. Jak? Snadno: Tak, že nebudou smět dostat ani korunu z jakýchkoliv veřejných peněz. Lidé tím znovu získají motivaci na charitu přispívat dle své skutečné volby. A víte, že k tomu ani není mnohdy potřeba peněz? Pikora kupříkladu jeden den v měsíci jde do nějaké školy a vysvětluje dětem finanční gramotnost - co to je RPSN, co je to exekuce, co je to to a ono. Dělá to zdarma. Čas, který by mohl věnovat vydělávání peněz, věnuje tomu, aby bylo méně předlužených lidí, a ještě ho to baví. Svou soukromou variaci na malou charitu si může najít každý podle toho, co je mu blízké, a žádné ziskuchtivé neziskovky ani prasátečka placená ze svých daní k tomu nepotřebuje.

Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora

Loading...
P
    Popo 27.02.2017 (11:41) +83 Reagovat
Už to slovo neziskovka je v dnešnom svete samo o sebe dosť absurdné...
3
    3.14čus 27.02.2017 (20:28) +11 Reagovat
vyvolejme z Norských fondů hlavní téma do voleb :-) A navíc at se zruší podpora ziskovek z veřejných rozpočtů na všech úrovních. S pí. Š. v tomto souhlasím
C
    Che 27.02.2017 (12:08) +62 Reagovat
V TV jsou stale reklamy (krome jineho si vzpominam na UNICEF) na pomoc podvyzivenym cernouskum. Nejaka zena meri paskem obvod ruky cerneho ditete a ukazuje, jak je podvyiveny. Pritom agituje aby se lide stali patroni a platili kazdy mesic ejmene 50 Euro.

Podle jedne studie v Nemecku dostane cernousek z 50 Euro statnych 7 Euro, 43 Euro si rozdeli banky za poplatky, vekslaci a pomahaci merici obvod ruky a jini dobri lide milujici hlavne penize, cernousky az na poslednim miste.

Myslim ze dalsi komentar neni treba.
-
    .lak 27.02.2017 (19:15) +11 Reagovat
Že do toho dokážou osvícení zatáhnout i školství mne napadá při vzpomínce na pošahanou pedagožku která mne přesvědčovala za hurónského smíchu třídy že nespravedlivé kule z rozmaru potrhlé totalitnice, od ní mne nemohou přeci vadit když děti v africe mají hlad. Rok 1970. Takže ta masáž je časově prolongovaná. Teď mají hlad i tady globalisticky.
L
    Lubomír Cechman Vorac 27.02.2017 (20:14) +11 Reagovat
[quote name="Che"]V TV jsou stale reklamy (krome jineho si vzpominam na UNICEF) na pomoc podvyzivenym cernouskum. Nejaka zena meri paskem obvod ruky cerneho ditete a ukazuje, jak je podvyiveny. Pritom agituje aby se lide stali patroni a platili kazdy mesic ejmene 50 Euro.

Podle jedne studie v Nemecku dostane cernousek z 50 Euro statnych 7 Euro, 43 Euro si rozdeli banky za poplatky, vekslaci a pomahaci merici obvod ruky a jini dobri lide milujici hlavne penize, cernousky az na poslednim miste.

Myslim ze dalsi komentar neni treba.[/quote]
Já jen doufám že nejvíce přispívají čeští soudci co strkají za katr naše otce pro dluhy na výživném.Kdepak mají ti cernoušci tatínky?
V
    Věra Štimová 27.02.2017 (11:56) +41 Reagovat
Děti prý podle neziskovek patří státu. Podle jedné decinice je stát organizované násilí. Co je to organizované násilí ? Co je to mafie ? Je mafie organizované násilí ? Patří snad naše děti mafii ? Kam se poděl náš rod, národ ? Přešel snad dobrovolně do rukou organizovaného násilí ? Kde máme rodiny ? V občanském průkazu pod rodným číslem ? Proč si organizované násilí dělá kartotéku ? Každý rodič zná svoje dítě, ale stát ne, má je ale na papíře a orazítkované, aby se v tom vyznal. Jenže ten stát ani neví co je to muž a žena. Co nám tedy vládne s bezcitností stroje ? Program Velkého Bratra, který si říká centrální mozek lidstva ? Co to tedy je, co chce daně na to, abychom měli v občankách razítko multikulti ženoopodebil ? Tento je pak snáze ovladatelný.
V
    VladimírV 27.02.2017 (14:01) +34 Reagovat
" .... Vraťme neziskovkám původní význam a úlohu v charitě. Jak? Snadno: Tak, že nebudou smět dostat ani korunu z jakýchkoliv veřejných peněz.... "
===
To nestačí, nesměly by přijímat peníze ze zahraničí. Jako je to v Rusku. Neziskovka podporovaná ze zahraničí musí sama sebe opatřit označením "zahraniční agent". Však Sorosovy peníze nejsou veřejnými.
C
    chromolibden 27.02.2017 (15:13) +19 Reagovat
"Že prý nový Vinnetou není ani pohádkou, ani střílečkou s vtipnými scénami. Že jen ukazuje, jak krvelační a ziskuchtiví běloši ukradli zem rudochům."

Vyřiď manželovi,ať se nedívá na podřadné z nouze vzniklé komerční hovadiny pro blbečky.

A jen tak mimochodem,oni ji fakt ukradli.
J
    Jarin G. 27.02.2017 (20:19) +13 Reagovat
O tom žádná, ale původní Vinnetou byla krásná dobrodružná pohádka, kde vítězila spravedlnost. Po mnoha útrapách bylo zlo nakonec potrestáno a padouši nakonec dostali na zadek a většinou byli potupně zabiti. To s nám i líbilo. Tam skutečně "Pravda a láska" vítězila na "Lží a nenávistí". To nebylo nic o skutečnosti. Já jako kluk sbíral fotky mých hrdinů, hlavně Old Shatterhanda, protože měl pořádně tvrdý pecky, po kterých si každý lump lehl a my jsme z toho měli obrovskou radost ;) Jenom jsme se pořád hádali, kdo by koho přepral. Já myslel, že by vyhrál Old Sh.
C
    chromolibden 27.02.2017 (23:32) +8 Reagovat
Ale jasný to je dnes už klasika.Chodili jsme na to s klukama do kina odcházeli plní zážitků na hodně dlouho:
Ale to byla jiná doba a úroveň kinematigrafie je o kousek dál (co se týká věrohodnosti),tudíž indiány už nehrají načernění němci,ale opravdu indiáni a ne jak je tomu tady v tom to případě,kdy hraje hlavní roli nějaký albánec navíc totálně bez charisma.To se na mě nezlob,ale tohle si s očekáváním kvality či navázáním nostalgie klasických dílů Vinnetoua,může pustit jenom blb.
J
    Jarin G. 28.02.2017 (10:10) +4 Reagovat
To si mě asi špatně pochopil. Já si z těch nových dílů nepustil ani začátek! Ani vteřinu. Já si nechtěl kazit pěkné vzpomínky na dětství. Mně stačila jakási upoutávka a už mě to nezajímalo!!!
C
    chromolibden 28.02.2017 (14:27) +2 Reagovat
No však s tebou souhlasím,pochopil jsem tě.To jen aby si věděl na co kouká manžel místní krasavice a pak je v šoku :D
C
    Che 27.02.2017 (12:23) +16 Reagovat
Nejak jsem nepochopil, proc pan manzel pani Sichatrove vypnul televizi a rozcilil se nad Vinnetouem. Asi jen nevim, co to bylo za Vinnetoua, treba nejaky novy a humanitarni (s obraznymi scenami vrazdeni), ja totiz ani TV nemam a vubec mi nechybi.

Kdyz kdysi v 60-tych letech davali v jednom kinu na Vaclavaku Vinnetoua s Lex Bakerem s titulkama, bylo treba koupit vstupenky nejmene na mesic dopredu, byly-li vubec k dostani. Ani uz nevim kolik mesicu to davali, zajem byl ohromny, taky jsem ten film jednou videl.
P
    Popo 27.02.2017 (12:48) +29 Reagovat
[quote name="Che"]Nejak jsem nepochopil, proc pan manzel pani Sichatrove vypnul televizi a rozcilil se nad Vinnetouem.[/quote]Asi si ešte nevidel toho nového čo bol prednedávnom nakrútení. Pozri si, pochopíš...
-
    .lak 27.02.2017 (12:58) +24 Reagovat
Neviděl jsem ani nemusím, radši zhlédnu origoš. No ale prý je to depilovaný metrosexuál co přijel na václavák na babetě.
V
    VladimírV 27.02.2017 (13:53) +11 Reagovat
1***** Děkuji.
C
    Che 27.02.2017 (17:06) +5 Reagovat
Nevidel jsem nove natoceneho Vinnetoua a ani nevim ze neco noveho natocili.
V
    Vítězslav Crha 27.02.2017 (20:29) +14 Reagovat
Che to není klasický Vinnetou ale jeho nová a šílená nudná a odporná verze,která nesahá původnímu ani na dno ponožky. Taky jsem to neviděl,a televizi mám pouze na sledování ZOOM a babička na tu svou ulici. Jinak jsem viděl všechny díly původního Vinnetoua a spolu s Rychlými šípy to byl bestseller. To jsou naše kutovní kulturní zážitky z dětství,které bylo krásné,plného větru ve vlasech,obrovských hromad sněhu a silnice růčo posypané škvárou z kotelen,co pak perlila ve vzduchu, lezení přes plot na hrušky,třešně,švestky,jablka a nedat se chytit, Na rajčata a jahody se nikomu nechodilo,protože jsme věděli,že ty si majitel krutě vypracoval a měli jsme daný od Boha instinkt respektu k práci ostatních. Dnes neznámý pojem. Koupali jsme se v rybnících,kde nebylo vidět na 10 cm ruku pod vodou a sinice nikdo neznal.Na kostitřasech domácí a smeťákové výroby jezdil kde kdo a jezdilo se i hodně daleko a šlo to bez problémů. Doma jsme snědli všechno a zbytky neexistovaly. Chudáci slepice ale vše bylo relativně levné a hlavně dostupné,včetně nuceného výseku pro pejsky. Ráno se někdy dopsaly v šatně úkoly a vše jelo zase znovu. To byl život a zdravíčko bez problémů. Krásná doba,ta dnešní je hnus fialovej.Asi přestanu tento svět už vnímat a daději budu vnoučky učit hrát kuličky,kopat do balónu,hrát vybiku,naučit je badminton,naučím psa aportkovat a sednout a lehnout. No nebude mi sakra mnohem lépe???????
J
    Jan P-9 28.02.2017 (07:48) +7 Reagovat
Já si koupil vzduchovku. Budu učit vnoučata střílet.
C
    contumax  28.02.2017 (09:52) +4 Reagovat
Jan P-9

1 ***
C
    cocoa darriba 27.02.2017 (13:59) +7 Reagovat
fakt jo, po 15 letech si toho autorka všimla ?
J
    Jan P-9 28.02.2017 (07:41) +6 Reagovat
Neziskové organizace jsem přestal podporovat dávno. Bylo to po zjištění, že jedna z nich, která mě žádala o příspěvek srdceryvným dopisem má sídlo na jedné z nejdražších adres na Václavském náměstí. Tak to tedy sorry.
L
    Lubinen 28.02.2017 (08:36) +8 Reagovat
Spousta lidí přeměňuje svět k obrazu satanovu a těm , kterým to připadá normální taky ke svému pániškovi doputují i to může ve finále znamenat zkušenost,jinak velice dobrý článek musím paní Šichtařovou pochválit.
C
    contumax  28.02.2017 (09:50) +3 Reagovat
Lubinen

1 ***
C
    contumax  28.02.2017 (07:26) +4 Reagovat
Vinetůt i Manitůt, starý Vinnetou byl z idealizovaná sračka a ten nový zrovna tak takže je to jedno esli je to Vinetůt nebo Manitůt...

Jako kluk jsem to zpočátku žral, časem to vyšumí samo, jako všechno co je podvrh...
L
    Lubinen 28.02.2017 (08:41) +3 Reagovat
Contumax idealizace neuškodí tolik jako satanizace.Každopádně pravda je jako vždy někde úplně jinde.
C
    contumax  28.02.2017 (09:50) +2 Reagovat
Lubinen

Ale jó souhlas, jenže to se hodilo v té době o který jsem psal, dnes se mnoho věcí v tomto světě změnilo...

Těžko to popsat, vyjádřit, samozřejmě pravda je jiná...
L
    Lubinen 28.02.2017 (23:01) +2 Reagovat
Contumax myslíš to dobře akorát jaký pohled člověk zvolí a hlavně čas.Jestli kluka tý doby nebo dneška šíleně zrychlený doby kdy se nedá koukat téměř na nic, kdy neexistují slušný dobrodružný nebo romantický filmy ,které by pohladily po duši
C
    chromolibden 28.02.2017 (14:38) +2 Reagovat
Vinnetou je smyšlená románová postava,kterou sesmolil v kriminále Karel May a následně pokračoval dál v psaní dalších románů.Nikdy v Americe nebyl,vycházel jen z knih psaných tehdešími autory znalými těchto kultůr.Karel akorát slátal páté přes deváté a prostě prodal.Myslím,že se mu podařilo aspoň částečně změnit pohled evropanů na ty do té doby primitivní krvežíznivé rudochy,co vraždili na potkání mírumilovné zlatokopy a osandíky.Osobně neshledávám nic špatného na těchto sice smyšlených dobrodružných příbězích,ale skvěle se hodících zejména pro mladé publikum.Navíc pro české publikum disponují (ty starší zfilmované díly)velice kvalitním dubingem.

Řekl bych to asi tak.My jsme si hráli na indiány a dnešní děcka jdou vystřílet školu kvérem.

Tak co je lepší?Vinnetou nebo např. Americký sniper?
P
    Pavel Blaheta 2.03.2017 (00:08) +1 Reagovat
Contumaxi - víš podle mne je to tak, že mladí tak do 18 - 19 -ti let max. tak do 26 byli schopni vnímat romantiku - sami byli romantici. A takové filmy jako Vinnetou anebo Angelika a mnoho dalších v té době - tou romantikou přímo přetékaly. A naplňovaly naše duše sněním a ztotožněním s hlavními hrdiny. Dnes to ve filmech moc není - snad s výjimkou Nea v Matrixu nebo Terminátora a snad by se ještě mohl přiřadit i film Avatar,
U
    Unie otců 28.02.2017 (14:21) +3 Reagovat
NGO už dávno nejsou NGO, když podstatnou část peněz dostávají z ministerstev apod. Jistěže děti patří RODIČŮM = nesou za ně zodpovědnost. "Experti" z OSN i odjinud ovšem prosazují, že děti nepatří NIKOMU. To je mezistupeň před tím, než začnou otevřeně tvrdit, že děti patří STÁTU.
V
    Věra Štimová 27.02.2017 (22:07) -1 Reagovat
http://varovani.org/html2/819.html
Tohle je jenom jeden odkaz na to, co se chystá. Každopádně Otec, Syn i Matka, natož Vnuk Ježíš, to tak nenechali a mluví neziskovkám do péče o rodinu. Soud živých v neziskovkách a mrtvých, co to znamená ? Mrtvý nemá vlastnosti Života, tedy ani člověka, pak je to jenom program hodný přeprogramování. Živý v neziskovkách asi bude muset na nucené práce bez žebroty.
L
    Lubinen 28.02.2017 (08:47) +1 Reagovat
Věruš správně
X
    xmarek 27.02.2017 (12:13) -24 Reagovat
Zobrazit komentář
Ano svět se mění před očima. Ale proč? Jak ho můžu ovlivnit zrovná já?

Já jsem třeba pochopil jak si užívat života: https://goo.gl/iKiiV3 a neřešit ani nějakou paní finančnici a bloggerku.

Její pravda bude vždy její. A peníze? Kde je hodnota toho co vytvoří ona vs. to co jsem svého času vytvořil jako vývojář JEE,C/C++ vytvořil já?

J
    John Maxwell 27.02.2017 (21:13) +5 Reagovat
[quote name="xmarek"]Ano svět se mění před očima. Ale proč? Jak ho můžu ovlivnit zrovná já? [/quote]

Zeptej se dětí zda chtějí válku ....
P
    Pavel Blaheta 1.03.2017 (23:56) +1 Reagovat
Johne raději se neptat - protože děti mají za sebou již v dětském věku tolik virtuálních válek a soubojů v různých hrách, že jim podoba skutečné války bude splývat s jejich virtuální hrou a opravdu by mnohé nadšeně řekly ano, chceme válku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Lajkit.cz Lajkit.cz Lajkit.cz

Pro čtení článků a správnou funkci webu
prosím vypni AdBlock.