Reklama

Trump zkoumá možnost vojenského zásahu ve Venezuele. Přišla okamžitá reakce venezuelského ministra obrany

12.08.2017 (11:09)
  10422     64

Prezident USA Donald Trump prohlásil, že USA „mají mnoho variant“ urovnání situace ve Venezuele včetně vojenských. „Máme mnoho variant (urovnání situace) ve Venezuele", řekl Trump.

„Venezuela není tak daleko, a lidé tam trpí a umírají, máme pro Venezuelu mnoho variant, je mj. možné také vojenské řešení, když bude třeba", řekl americký prezident.

„Venezuela není tak daleko, a lidé tam trpí a umírají, máme pro Venezuelu mnoho variant, je mj. možné také vojenské řešení, když bude třeba", řekl americký prezident.

Ministr obrany Venezuely Vladimir Padrino López označil prohlášení prezidenta USA Donalda Trumpa o možnosti vojenského zasahování za „projev extremismu“.

Trump dříve prohlásil, že Washington zkoumá všechny scénáře vůči Venezuele včetně vojenské operace. Oficiálním mluvčí Pentagonu Eric Pahon podotkl, že američtí vojáci nedostali žádné konkrétní pokyny k přípravám na operaci ve Venezuele.

„To je šílený krok, to nejvyšší projev extremismu. Ve Spojených státech vládne extremistická elita", řekl López ve vysílání televizní stanice VTV.

V tomto týdnu rozšířily USA sankce proti Venezuele na řadu organizací a soukromých osob včetně osmi úředníků a Adana Cháveze, bratra zesnulého prezidenta Huga Cháveze. Dříve byly americké sankce uvaleny na nynějšího prezidenta Nicoláse Madura. Předtím zařadilo Ministerstvo financí USA na sankční seznam 13 fyzických osob včetně úřadujících a bývalých ministrů, náčelníků venezuelské policie a viceprezidentů národní ropné společnosti PDVSA.

Zdroj: vtv.gob.ve, snews.com

M
    Marek 12.08.2017 (13:17) +57 Reagovat
„Venezuela není tak daleko, a lidé tam trpí a umírají, máme pro Venezuelu mnoho variant, je mj. možné také vojenské řešení, když bude třeba", řekl americký prezident.... ano ked Trump zacne vojnu tak im bude sveta žiť tak ako všade kde vopchali nos.
Z
    zavarzak 12.08.2017 (12:51) +54 Reagovat
Super Trumbero! Jen ty jestřáby pěkně odhal když ti blokují snahu o smířlivá jednání s Ruskem....Dej jim příležitost válčit současně na více frontách. Vždyť oni chtějí jen bezpečně kořistit, opravdové války se bojí. Jejich politiku na světovém fóru odkrýval už Ohava když hovořil o "kroucení rukou"...Ale toho ještě dokázali podchytit! Trumbera je krmí jejich vlastní politickou šlichtou. Ti "válečníci" ještě nepochopili, že již nejsou světovým hegemonem, že válka se povede v zájmu sionistů a ne nějaké namalované demokracie vázané v exportních balíčkách. Trumbela na jejich zájmy kašle, je to náš člověk, je to sionista! Proč? Protože holokaust!
S
    Senil 12.08.2017 (13:27) +52 Reagovat
Trump by se měl víc zajímat o domácí problémy a neintervenovat v zahraničí. Američané ho zvoli kvůli jeho America first rétorice.

http://www.epshark.cz/clanek/94/trump-opousti-ekonomicke-reformy-a-chysta-valecne-utraceni
J
    Jaris 12.08.2017 (13:49) +43 Reagovat
Ted uz nemam pochyb o tom, ze vyzily playboy Trump je superblb.
S
    Sims. 12.08.2017 (18:46) +43 Reagovat
kam vstoupí noha emerického vojáka, tam se rozvine kvetoucí zahrada, zpívají ptáci a všichni jsou šťastní, že mohou ten emerický armagedon zažít. Pak tam ponechají svoji loutkovou vládu, prezidenta a všichni tam zažívají nejčistější demokracii. To by jeden té Venezuele pomalu záviděl ten blahobyt, který ji čeká. No a pokud tam nevstoupí noha emerického vojáka, ale shodí tam emerickou bombu, tak se na to vzpomíná ještě po 60 letech, což činí japonci a s nimi celý svět. To, že tam zemřelo obrovské množství civilistů, kteří ještě desítky let umírali na nemoci z ozáření emerickou vládu nijak nevzrušovalo. Nyní si rozehrávají Koreu a ta jim asi nestačí a vyjeli proti Venezuele. Zkrátka, kdyby tam byla poušť bez jakýchkoliv zdrojů, tak by je nezajímala, ale tam teče ropa.
T
    to je jedno 12.08.2017 (14:48) +40 Reagovat
Ceska republika okupuje uz nekolik let Srbsko - jeho cast zvanou Kosovo.Rusko by mohlo humanitarne bymbardovat Prahu a ja jim davam zelenou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Lajkit.cz Lajkit.cz Lajkit.cz

Pro čtení článků a správnou funkci webu
prosím vypni AdBlock.